Утринска Гимнастика: Mark Adams за дизајнот на Opel Karl – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Mark Adams за дизајнот на Opel Karl

Најновиот и најмалиот член на Opel фамилијата – урбаниот Karl е автомобил кај кој дизајнот игра голема улога – дозволете му на Mark Adams од Opel да ви објасни малку повеќе.

Mark Adams е потпретседател одговорен за дизајн во Opel, и тој ќе ни објасни малку повеќе за дизајнот на екстериерот на Opel Karl. Погледнете!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.