full screen background image
Search

C-HR концептот на Toyota „протече“ пред Париз!

Дебито на новиот концепт на Toyota е закажано за саемот на автомобили во Париз, но две официјални фотографии од футуристичкиот автомобил веќе се појавија на интернет.

Минатата недела Toyota го најави концептот со една прикриена фотографија, но сега веќе имаме две официјални фотографии на кои јасно се гледа како ќе изгледа новиот C-HR концепт на Toyota. Според Toyota новиот C-HR „комбинира нов дизајнерски јазик со возбудливо возачко искуство и хибриден погон.“

toyota-c-hr-concept-reartop

Немаме никакви дополнителни информации за компактниот кросовер кој би требало да биде позициониран под RAV4, но наскоро ќе знаеме повеќе кога концептот и официјално ќе биде претставен наскоро во Париз.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.