Бензините поскапуваат по еден денар, дизелот поевтинува половина денар! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Бензините поскапуваат по еден денар, дизелот поевтинува половина денар!

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата во Македонија!

Како и секој втор понеделник, така и денес имаме нови цени на горивата. Согласно методологијата за пресметка на цени која ја користи Регулаторната Комисија за Енергетика, малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 0.07%. Изненадувачки, тоа значи дека малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат за еден денар и еден литар од овие горива ќе се продава по цена од 79 односно 80.50 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 0.5 денари и еден литар ќе се продава по цена од 68.50 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.