Toyota го најавува новото Aygo – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Toyota го најавува новото Aygo

Јапонскиот производител го најавува братот-близнак на новите Peugeot 108 и Citroen C1.

Не можеме да видиме многу, но можеме да препознаеме модерен дизајн и интересни детали кои влечат корења од некои од концептните возила на брендот. Интересно е што гледаме и дел од ентериерот на малото градско возило – Peugeot сè уште ги крие деталите за ентериерот на 108.

Наскоро ќе знаеме повеќе, но сега за сега го имаме само ова видео.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.