Утринска Гимнастика: Nissan GT-R на скијачка патека! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Nissan GT-R на скијачка патека!

Зима, снег, погон на четири тркала и над 500кс! Звучи забавно нели? Ова се случува кога ќе однесете „Годзила“ на празна скијачка патека.

Nissan GT-R е моментално најимпресивниот Јапонски модел, благодарение на неговиот одличен погон на сите четири тркала кој му овозможува совршени лансирања од место и одлично управување во свиоци. Но, во комбинација со добри зимски пневматици се претвора во супербрза и комотна моторна санка.

Погледнете ја оваа снежна забава и уверете се во способностите на GT-R!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.