Утринска Гимнастика: Војна на вртежите меѓу Audi R8 V10 и Alfa Romeo 8C Competizione! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Војна на вртежите меѓу Audi R8 V10 и Alfa Romeo 8C Competizione!

Кога имате два прекрасни суперавтомобили на едно место, работата која морате да ја направите е да споредите како звучат!

Снимено за време на фото-сесија во Монако, на ова видео ќе видите како два прекрасни автомобили си ги мерат силите – но не на вообичаен начин, туку преку нивниот звук. Во едниот агол имаме Alfa Romeo 8C Competizione Spider – еден од најубавите автомобили во историјата, а во другиот имаме Audi R8 V10 со aftermarket издувен систем изработен од QuickSilver.

Пуштете го видеото на цел екран, малку попуштете го звукот на вашите звучници – и уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.