Утринска Гимнастика: Новиот Mercedes-Benz GLA 45 AMG – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Новиот Mercedes-Benz GLA 45 AMG

Германскиот производител на луксузни автомобили објави ново промотивно видео од GLA 45 AMG, пред неговото дебитирање на Северно Американскиот Интернационален Автомобилски Саем.

Спортскиот кросовер е погонуван од 2.0-литарски четири-цилиндарски турбо-бензински агрегат кој произведува 360 кс и 450 Nm вртежен момент, усогласен со седум-степена трансмисија со двојна спојка и систем за погон на сите четири тркала. Оваа конфигурација му овозможува забрзување од 0-100 км/ч за 4.8 секунди на пат кон неговата електронски ограничена максимална брзина од 250 км/ч.

Погледнте како изгледа автомобилот во возење и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.