Утринска Гимнастика – запознајте го BMW M235i Racing! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика – запознајте го BMW M235i Racing!

BMW објави едно кратко видео со кое ја најавува M235i Racing- малото спортско купе со 330 коњски сили, наменето за тие кои го слушаат вистинскиот повик на тркачката патека!

BMW M235i Racing ќе чини само 59.900 евра, но со тоа им нуди на купувачите на BMW можност да се вклучат и да се тркаат во BMW Sports Trophy Customer Racing програмата. BMW M235i Racing може да се пофали со 3-литарски линиски шест-цилиндерски мотор кој има блиска соработка со M Performance TwinPower турбо-полнач, а резултат на таа соработка се 330 коњски сили. На автомобилот му е додаден и аеро-пакет кој ја подобрува аеродинамиката, но и тежината е намалена согласно правилата. Автомобилот е целосно хомологиран и може да учествува на многу различни трки, вклучувајќи ја и 24-часовната трка на Nürburgring.

Пуштете го видеото, звучниците „завртете“ ги на максимум и уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.