Toyota подготвува четири верзии на GT 86 за SEMA! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Toyota подготвува четири верзии на GT 86 за SEMA!

Toyota, односно нејзиниот младешки огранок во Америка кој го носи името Scion, подготви четири различни верзии на спортскиот GT86, кој тие го нарекуваат FR-S за претстојниот саем SEMA.

Сите изложени модели различно ја интерпретираат визијата за GT86. Првиот претставен модел е изработен од GReddy и може да се пофали со дури 750 коњски сили благодарение на 2JZ-GTE турбо моторот. Вториот модел е верзијата на Bulletproof која се нарекува Concept One и влече инспирација од супер-автомобилите. И оваа верзија нуди турбо мотор, но немаме информации за моќноста која ја испорачува.

Третата верзија е изработена со познатиот DJ Steve Aoki. На оваа верзија не е работено многу на перформансите, но затоа е работено на аудио уредот – овој автомобил е целосно опремена сцена за работата на овој популарен DJ со многу, многу аудио опрема!

Последниот концепт е ориентиран кон лукзусот и премиумот – интересниот бодикит во комбинација со премиум ентериерот изработен со најквалитетни материјали покажува како би можела да изгледа луксузната верзија на GT86.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.