Prior Design тјунинг третман за BMW M6 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Prior Design тјунинг третман за BMW M6

Тјунерската компанија Prior Design ги објави првите фотографии од нивниот естетски пакет за новиот BMW M6.

Пакетот наречен PD6XX е сеуште во развој, но објавено е дека ќе содржи агресивен преден браник, карбонски преден спојлер, вентилирачка хауба, изменети странични прагови, кровен отвор за воздух и проширени странични крила. На задниот дел се забележува масивен спојлер, како и нов браник со интегриран дифузер.

Измените во ентериерот опфаќаат нов тапацир и специјални назнаки. Сепак, не се споменува за подобрување на перформансите на 4.4-литарскиот V8 агрегат кој произведува 560 кс и 680 Nm.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.