Регулаторна ги објави новите цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Регулаторна ги објави новите цени на горивата – бензинот и дизелот поевтинуваат!

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени на горивата, кои се намалуваат за еден денар!

Согласно нивната методологија за пресметка на малопродажните цени, цените на горивата се намалуваат во просек за 1.34 проценти. Тоа значи дека ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ поевтинуваат за еден денар и ќе се продаваат по цена од 79 денари, 80.50 денари и 66.50 денари за литар, соодветно.

Новите цени стапуваат на сила од вечерва на полноќ, и ќе важат следните две седмици.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.