Утринска Гимнастика: Drift во 4К резолуција и забавено движење! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Drift во 4К резолуција и забавено движење!

Американскиот режисер и голем љубител на дрифтот, Вил Роги, објави видео исечоци од последната Formula Drift трка во Палм Бич, снимени во висококвалитетна 4К резолуција и 120 фрејмови (слики) во секунда.

Ова ни дава детален преглед на разновидните магични движења и деформации на автомобилите во текот на нивното странично пролизгување, како и создавањето на огромниот облак од чад позади нив. Погледнете и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.