Утринска Гимнастика: Gymkhana Дрифт битка помеѓу автомобил и авион – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Gymkhana Дрифт битка помеѓу автомобил и авион

Германскиот производител на алуминиумски фелни Dotz во соработка со компанијата за камери GoPro сними импресивна дрифт битка во Gymkhana стил помеѓу автомобил и авион.

Видеото претставува еден вид натпревар помеѓу Доминик Тирок позади воланот на BMW М3 е92 Dotz DD1 и поранешниот Red Bull Air Race шампион Ханез Арш во кабината на неговиот авион Zivko Edge 540. И двата натреварувачи покажуваат одлични вештини и атракции, вредни да ви одземат три минути од вашето време. Затоа гледајте и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.