Втора тура автомобилски карикатури од ExtremeBt! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Втора тура автомобилски карикатури од ExtremeBt!

Никола Војновски, познат и како ExtremeBt повторно изработи неколку автомобилски карикатури, а ние ексклузивно ви ги презентираме на CARclub.mk!

Овој пат, во колекцијата од 5 карикатури се најдоа Zastava 750, односно народски познатото Фиќо, Zastava 101 – попознат како Стојадин, но и Lada Riva, легендарниот Citroen 2CV (Спачек) и Ford Taunus.

Уживајте во одличните уметнички дела на Никола и посетете го неговиот профил на DeviantArt, а ние се надеваме дека наскоро ќе видиме уште од неговите интересни креации!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.