Утринска Гимнастика: Opel Adam Rally Cup – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Opel Adam Rally Cup

Со цел да им помогне на помладите полесно (и поевтино) да влезат во автомобилските спортови, Opel го подготви Adam Rally Cup!

Под поклопецот на моторот на овој мал тркач се крие 1.6-литарски срце со турбо пред-полнење. Резултат на ова се 140 коњски сили. Овој автомобил ќе се користи во Opel Adam Rally Cup каде помладите возачи ќе можат да си ги измерат силите. Купот има буџет од 100.000 евра кои ќе им бидат поделени на најдобрите, а победникот ќе добие можност да ја унапреди својата кариера и да вози Opel Adam R2 следната година, но и да си ги открие можностите во Opel Corsa подоготвена за рели.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.