Погледнете ги автомобилските карикатури на Никола Војновски! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Погледнете ги автомобилските карикатури на Никола Војновски!

Никола Војновски е графички уметник од Битола, а ова се неговите автомобилски карикатури. Денес ви ги претставуваме првите три дела на младиот уметник!

Никола (кој е исто така познат како ExtremeBt) е уметник кој веќе е добро познат на Македонската интернет заедница. Тој неодамна реши да проба да нацрта неколку автомобили, а ние можеме да кажеме – сосем успешно!

Првата „транша“ карикатури од Никола се состои од Volkswagen Buba преработена во таканаречениот „rat style“, но и Mercedes-Benz W123 и BMW 316 E21. Сите карикатури се експертски направени, а ние со нетрпение очекуваме да видиме уште!

За да видите повеќе од делата на Никола, посетете го неговиот DeviantArt профил.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.