Вечерно Кино: LaFerrari – технологија и италијански стил! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: LaFerrari – технологија и италијански стил!

Ferrari денес го претстави наследникот на легендарниот Enzo. Уживајте во неколкуте видеа од новиот знаменосец на најпознатиот италијански бренд.

LaFerrari (не, ни ние не го разбираме името) може да се пофали со 963 коњски сили, благодарение на врискачкиот V12 и електромоторот. Перформансите се запрепастувачки, а технологијата без конкуренција. Уживајте во видеата!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.