Opel Adam Rocks – Кросовер концепт со повлекувачки покрив – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Opel Adam Rocks – Кросовер концепт со повлекувачки покрив

Европската дивизија на General Motors, Opel, ќе го претстави новиот Adam Rocks Concept  на 83-тиот автомобилски саем во Женева.

Концептот е базиран на серискиот Adam, на кој му е направена кросовер преобразба со тоа што е опремен со 15mm повисока суспензија и 20mm поширок боди кит кој се состои од пласични додатоци на сите четири лакови од тркалата, како и на браниците и страничните прагови. Сепак, General Motors сака да да убие две муви со еден удар, па затоа ја опремил студијата и со кров на отварање како кај сардина, сличен на оној кај Fiat 500C и Citroen DS3 Cabrio.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.