„Уловен“ новиот Citroen C4 Picasso! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

„Уловен“ новиот Citroen C4 Picasso!

Ви ги претставуваме првите фотографии од новиот Citroen C4 Picasso – и можеме да кажеме дека популарниот миниван на Citroen добива навистина интересен нов изглед!

Конвојот од освежени C4 Picasso бил „уловен“ на улиците на Виго, Шпанија. Можеме да приметиме футуристичка и различна нова маска, но и целосно изменет заден дел. Навистина радикален чекор од Citroen, но не и неочекуван, судејќи по новите дизајни и концепти кои ги претставуваат во изминатиов период.

Повеќе за C4 Picasso сигурно ќе дознаеме уште следниот месец, на авто-саемот во Женева.

Извор: HighMotorАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.