Mercedes-Benz A-Class е најубавиот автомобил за 2012! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Mercedes-Benz A-Class е најубавиот автомобил за 2012!

Спортскиот хечбек на Mercedes-Benz ја доби наградата за најубав автомобил на 2012, благодарение на повеќе од 100.000 љубители на автомобилите од 52 држави.

Повеќе од сто илјади вљубеници во автомобилите гласаа на изборот за „Најубав Автомобил на Годината“, а главната награда ја однесе Mercedes-Benz A-Class. Гласањето се одвиваше преку неколку веб-страници, но главен организатор беше телевизискиот канал Eurosport.

И ние мислиме дека A-Class заслужено ја однесе наградата, и сосем заслужено е еден од кандидатите за Македонскиот Автомобил на Годината. Ние имавме можност да се дружиме со овој автомобил минатата година и нашите импресии беа мошне позитивни. Погледнете го нашиот тест на новата A-Class на Mercedes-Benz!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.