Утринска Гимнастика: BMW M6 Gran Coupe – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: BMW M6 Gran Coupe

Баварците објавија неколку видеа со кои го промовираат своето големо и моќно купе. Уживајте во видеата и звуците од новиот М6 Gran Coupe!

Веќе ги знаеме сите детали за M6 Gran Coupe. Големиот 4.4-литарски турбо мотор му овозможува да забрза до 100 километри на час за 4.3 секунди, има електронски ограничена максимална брзина на 305 километри на час, а сето тоа е благодарение на 550 коњски сили и 680 Nm вртежен момент.

Но, да не одолговлечуваме, уживајте!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.