Skoda почна да ја открива новата Octavia! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Skoda почна да ја открива новата Octavia!

Чешкиот производител полека но сигурно ја открива новата, трета генерација на својата Octavia!

Првите неколку официјални фотографии ја покажуваат предната маска, дел од ентериерот, дел од задниот дел и неколку други ситници. Сега за сега, сеуште не можеме да шпекулираме за финалниот изглед, но според сликите, новата Octavia го задржува резервираниот и класичен дизајн на својот претходник, изграден од чисти и остри линии.

Новата Octavia е изградена врз MQB платформата, истата врз која се направени и Volkswagen Golf MK7, Audi A3 и новиот Seat Leon.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.