2013 Aston Martin Vanquish – Мега Галерија – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

2013 Aston Martin Vanquish – Мега Галерија

Веќе го видовме новиот Aston Martin Vanquish пред неколку месеци, но денес ви претставуваме огромна фото галерија и првото официјално промотивно видео.

Да се потсетиме, 2013 Vanquish е поставен на најновата генерација на алуминиумската VH платформа на Aston Martin, a под неговиот поклопец се наоѓа 5.9-литарски V12 агрегат кој испорачува 565 кс и 620 Nm вртежен момент.

Aston Martin вели дека моделот е способен да забрза од 0-100 км/ч за време од 4.1 секунда и да достигне максимална брзина од 295 км/ч.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.