Nissan Juke Midnight Edition – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Nissan Juke Midnight Edition

Nissan ќе ја прошири понудата за контраверзниот Juke, сега доаѓа Midnight Edition!

Се работи за модел кој ќе биде првенствено претставен за Американскиот пазар! Midnight Edition ќе биде четвртата верзија на Juke, заедно со досегашните S, SV и SL верзии. Оваа нова “полноќна” верзија на Juke се очекува да биде претставена наредниот месец.

Но да видиме по што се издвојува Midnight Edition од останатите? Всушност, се работи за еден минимален стајлинг пакет кој ќе биде понуден на купувачите. Оваа верзија нуди нови 17-инчни црни алуминиумски фелни како и други црни детали како задниот спојлер и ретровизорите). Цената на овој пакет изнесува 1,200$.

Midnight Juke ќе биде придвижуван од веќе познатиот 1.6 турбо мотор кој има моќност од 188 КС.

Ние веќе одамна дискутираме за Nissan Juke на нашиот форум, ве покануваме и вие да ни се придружите!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.