Бензинот поскап 2 денари, дизелот 3! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Бензинот поскап 2 денари, дизелот 3!

Регулаторната комисија пред-празнично ги почести возачите со зголемување на цените на горивата! Бензинот поскапе 2 денари, дизелот 3 денари!

Согласно методологијата за пресметка на цените, малопродажните цени се зголемуваат за 4.25%. ЕУРОСУПЕР-95 ќе се продава по цена од 82.50 денари, ЕУРОСУПЕР-98 по цена од 84 денари а ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по цена од 71.5 денари. Овие цени ќе важат од полноќ, а ќе бидат валидни до следната пресметка која ќе ја добиеме за 14 дена.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.