Видео: Teaser видео за Ford Focus ST Sessions – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Видео: Teaser видео за Ford Focus ST Sessions

Сите го очекуваме новиот спортист на Ford, Focus ST. Денес Ford објави едно интересно видео во кое ја најавува борбата која ја подготвува со своите конкуренти!

Серијалот на видеа кој го очекуваме се нарекува Focus ST Sessions и Ford преку овие видеа ќе се обиде да не убеди дека Focus ST е значително подобар од своите конкуренти. Како ќе го направи тоа?

Ако уште на почеток го споменеме името на Ken Block, се ни станува јасно, но овој пат Ken заедно со своите колеги Vaughn Gittin Jr, Tanner Foust и Brian Degan се забавуват на патиштата. Интересно во ова видео сите тие покрај Ford Focus ST возат и дел од директните конкуренти на Focus ST, VW Golf GTI, MazdaSpeed3 и Subaru Impreza WRX. Но, Ford во ова видео исто така сака да покаже дека Focus ST кој има 225 КС може да биде рамо до рамо и со некои многу поскапи автомобили како BMW M3 Coupe но и со малку послабата Honda Civic Coupe.

Да погледнеме малку од лудориите на овие професионални возачи во овие прекрасни автомобили:Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.