Утринска гимнастика: Ford Mustang Calendar – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска гимнастика: Ford Mustang Calendar

Како поубаво да го започнеме утрото, ако не со неколку сериозно силни машини и топ модели околу нив? 

Момците од AmericanMuscle овој пат не почастија со видео “behind the scenes” на снимањето на најновиот календар. Покрај овие брзи коли стојат топ модели кои и не се толку срамежливи!

Но, да видиме прво за кои коли се работи, па потоа да го погледнеме видеото за „Добро утро“. Во ова видео снимени се повеќе верзии на познатиот Mustang, а меѓу најбитните се: Shelby GT500, Boss 302, Laguna Seca, 2013 GT, Terminator Cobra, Bullitt, Supercharged S197, Project Blackout, Mach 1 и Iacocca Silver 45th Anniversary.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.