Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтини! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Нови цени на горивата – бензинот и дизелот поевтини!

Регулаторната Комисија за Енергетика на денешната седница ги објави новите цени на горивата!

Цените на бензинот се намалени за 3,50 ден/лит, односно малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 78 ден/лит додека ЕУРОСУПЕР БС 98 сега е 80,00 ден/лит. Нафтата пак се намалува за 3,00 ден/лит, што значи дека на бензинските пумпи од вечерва ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 67,50 ден/лит!

Наредната рекалкулација на ценитe на горивата ја очекуваме за 14 дена!Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.