Audi R8 V10 Quattro by XXX Performance – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Audi R8 V10 Quattro by XXX Performance

Ретко кој нема да ве забележи во Audi R8, но со овј стајлинг пакет бидете сигурни дека ќе бидете забележани!

XXX Performance покрај “bilious green” бојата, на ова Audi му подари и неколку коњски сили повеќе.

Тјунерите од XXX Performance го засилија моторот, па сега 5,2 литарскиот V10 мотор нуди 641 КС! Покрај тоа оваа R8-ка има и нов спортски издувен систем, модифицирана суспензија со помош на H&R и сет20-инчни Oxigin бандажи.

Внатрешноста исто така доби свој третман. Дизајнот на внатрешноста не го следи надворешниот дизајн и неговите бои. Напротив внатре преовладува Alcantra кожата и спортските Audi RS седишта.

Да го погледнеме стајлинг пакетот за Audi R8 од XXX Performance! Одлучете самите дали ви се допаѓа.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.