Volkswagen Passat R-Line – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volkswagen Passat R-Line

Меѓу Volkswagen-овите модели со R-Line пакетот сега се наоѓа и Passat, во Sedan и Variant верзиите.

R-Line верзиите на Passat Sedan и Variant се позиционирани помеѓу средното ниво на опременост “Comfortline” и највисокото “Highline”.

Накратко, Passat R-Line се истакнува со R-Line браници, сет прагови, заден дифузер , спојлер на багажникот кај седанот (заден кровен спојлер кај Variant), потоа тука се и маската со R логото, хромирани издувни цевки, спортски седишта со R лого, мултифункционален кожен волан со зарамнет долен дел и педали од не’рѓосувачки челик.

Изгледот е комплетиран со 17-инчни Mallory алуминиумски бандажи (како опција може да се нарачаат и 18-инчни) обвиени со гуми во големина од 235, додека пак Variant  моделот добива и сребрени кровни шини. И двете верзии се опремени со спортски дотерана суспензија која ја намалува височината на возење за 15 mm.Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.