Porsche Carrera и Carrera S by Techart – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Porsche Carrera и Carrera S by Techart

Германската тјунинг компанија “Techart” се потруди да го подобри изгледот на веќе одличната Carrera со својот стајлинг пакет!

Оваа верзија на Carrera и Carrera S дефинитивно се разликува од “обичната”. Спојлерот кој е поделен на два дела, големите бандажи и измените на предниот дел дефинитивно внесуваат повеќе свежина во изгледот на овој автомобил. Измените продолжуваат и внатре со комбинацијата на кожа во две бои, која одговара на надворешноста.Како што велат од “Techart” целта на овој стајлинг пакет е едноставна, автомобилот да изгледа елегантно со нагласен чист спортски дизајн.

Да погледнеме дали германците успеале во тоа.Во своите најлуди соништа Димитар вози Ford Fiesta ST, а во реалноста ја обожава својата "нормална" Fiesta. Среќен што е дел од CARclub.