Новиот SRT Viper – Мега Галерија и Видео! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Новиот SRT Viper – Мега Галерија и Видео!

Откако вчера први ви ги пренесовме податоците за новото купе на SRT, денес ви носиме уште една доза од новиот Viper!

Веќе ги знаеме најважните податоци – V10 со зафатнина од 8.4 литри, 640 коњски сили, 815 Nm и 330 километри на час. Сега можеме да поуживаме во сликите и звуците на новиот SRT Viper!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.