Неделно Кино: Opel Insignia – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Неделно Кино: Opel Insignia

За ова неделно претпладне, имаме едно одлично промотивно видео за Opel Insignia, со особено внимание на новиот BiTurbo Diesel модел. Уживајте во неколкуминутното видео!

БиТурбо Дизел моделот испорачува 195 коњски сили, но уште поважно, 400 Nm вртежен момент. Тоа значи одлични перформанси со навистина ниска потрошувачка – Opel кажува дека официјалната потрошувачка е под 5 литри на 100 изминати километри, додека забрзувањето до 100 километри на час трае само 8.2 секунди, а максималната брзина е над 240 километри на час!

Во секој случај, уживајте во видеото!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.