Премиера: Fiat 500L покажан во Женева! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Премиера: Fiat 500L покажан во Женева!

Fiat 500L, кој ќе се произведува во Крагујевац, Србија ја доживеа и својата премиера во живо, токму на саемот во Женева. Погледенете како 500L изгледа во живо!

500L, кој всушност е базиран на платформата на Fiat Punto ќе понуди повеќе простор и повеќе практичност во споредба со тренди-возилото Fiat 500, но ќе го задржи истиот шарм и стил кој се покажува како навистина привлечен кај купувачите. Како доказ за успешноста на Fiat 500 можеме да го земеме и фактот дека тој се продава и на Американскиот пазар.

Иако сеуште немаме информации околу моторите, можеме да претпоставиме дека во него ќе се најдат истите мотори кои ги знаеме од Fiat 500, Panda и Punto!

Нам 500L ни изгледа одлично, и едвај чекаме да ја видиме неговата премиера во Македонија!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.