Повторно поскапеа горивата во Македонија! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Повторно поскапеа горивата во Македонија!

Регулаторната Комисија за Енергетика само што ги објави новите максимални цени на горивата во Македонија. Како што очекувавме, горивото повторно поскапе!

Според Регулаторната Комисија за Енергетика, малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 1.57%. Новата цена на ЕУРОСУПЕР 95 е 81 денар за литар гориво, додека ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава за 82.50 денари за литар. Дизел горивото исто така поскапува, и ќе се продава по 71.50 денари за литар. Кај сите горива поскапувањето изнесува еден денар за литар.

Наредната рекалкулација се очекува за 14 дена. Нека ни се со среќа новите цени!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.