Dodge почна да го открива новиот Viper! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Dodge почна да го открива новиот Viper!

Пред само неколку часа, Dodge ја прикажа првата скица од новиот Viper!

На нивната Facebook страница се појави првата скица од новиот Viper, за кој Dodge најавува дека ќе се појави до крајот на оваа година. Сепак, Viper нема повеќе да се вика Dodge, туку ќе се вика едноставно SRT, што е скратеница од Street Racing Technologies.

Сеуште немаме никакви информации ни за моторот, но ќе очекуваме нова (или подобрена) верзија од досегашниот 8-литарски V10. Моделот официјално ќе го видиме во Април, а продажбата би требало да почне до крајот на годината!

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.