Наскоро: 18-тата сезона од Top Gear! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Наскоро: 18-тата сезона од Top Gear!

Момците од ултра-популарниот Top Gear ја најавуваат 18-тата сезона. Погледнете што можеме да очекуваме!

Новата сезона ветува многу – ќе ги видиме Jeremy Clarkson, Richard Hammond и James May во многу различни улоги. Оваа сезона, малиот Hammond ќе вози NASCAR, James May ќе лета со авион, а Clarkson го прави она што најдобро го прави – уништува камп-приколки. Секако, тука е и неизбежниот Stig, поточно неговиот дотеран Италијански братучед!

Новата сезона започнува на 29ти Јануари!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.