Фејслифтирани Peugeot 107 и Citroen C1! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Фејслифтирани Peugeot 107 и Citroen C1!

Француското дуо Citroen C1 и Peugeot 107 го добија својот втор фејслифт. Освежени и затегнати, спремни се за борба со новата конкуренција во овој сегмент!

И третиот член на ова семејство – Toyota Aygo наскоро ќе добие фејслифт. Конкуренцијата во оваа категорија станува навистина силна, па фејслифт е единствениот начин да се остане конкурентен – а новата конкуренција е навистина силна. Ако пред неколку години, конкуренцијата не беше голема, од годинава тука се градските малишани од VW групацијата – Volkswagen Up, Skoda CitiGo и Seat Mii, како и новата Fiat Panda.

Обично автомобилите имаат по еден фејслифт во својот животен век, па втор фејслифт е малку невообичаено, но кога формулата е погодена толку добро од самиот почеток, можеби сеуште нема потреба од нов модел. Peugeot 107 и Citroen C1 се едни од нашите омилени градски возилца!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.