Автомобил на Годината во Македонија 2012 – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Автомобил на Годината во Македонија 2012

Изборот за „Автомобил на Годината“ во Македонија за 2012 година продолжува, и објавени се деветте финалисти кои ќе се борат за престижната титула!

Откако беше објавена првичната, долга листа на потенцијални кандидати, листата е намалена и избрани се 9-те финалисти кои ќе учествуваат во изборот за автомобил на годината. Финалистите кои ќе се борат за титулата се:

  • Citroen C4
  • Audi Q3
  • Mercedes B
  • Hyundai Elantra
  • Kia Rio
  • Chevrolet Aveo
  • SsangYong Korando
  • Toyota Yaris
  • Suzuki Swift

Кандидатите се навистина сериозни, а конкуренцијата е одлична. Нема да шпекулираме уште од сега за победникот, но сигурни сме дека до самиот крај борбата ќе биде интересна. Можете да се вклучите во дискусијата на нашиот форум, и да се изјасните и вие во изборот за автомобил на годината! Изборот го организираат нашите пријатели од Авто+, и можете да гласате и на нивниот веб-сајт!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.