Citroën DS5 и Конкорд – одлична комбинација! – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Citroën DS5 и Конкорд – одлична комбинација!

Французите секогаш на многу специфичен начин го разбирале луксузот, а комбинацијата од новиот Француски кросовер и Британско-Францускиот суперсоничен авион едноставно.. одговара!

Citroen DS5 е Францускиот одговор на етаблираните луксузни лимузини на Германските производители, а нам навистина ни се допаѓа како изгледа. Но да не зборуваме многу, уживајте во прекрасните фотографии – во нив покрај DS5 се појавува и легендарниот DS21!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.