Volvo P1800 Future Concept – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Volvo P1800 Future Concept

Годинава се навршуваат 50 години од првото појавување на Volvo P1800, за кого веќе пишувавме. Погледнете како би можело тоа да изгледа во иднина!

Главниот дизајнер на Volvo, кој воедно е и голем обожувател на P1800 по повод роденденот на моделот решил да ја прикаже неговата визија за тоа како би изгледало купето доколку добие своја модерна верзија. Земени се во предвид дизајнерските елементи од новиот You концепт.

За жал, официјалната изјава на Volvo е дека не е планирано производство на овој концепт. Штета!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.