Утринска Гимнастика: Нешто ново од BMW М? – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Нешто ново од BMW М?

Што ни подготвува М-дивизијата на Баварците?

Откако неодамна се појавија гласини за дизелска изведба на експлозивниот BMW M5, сега почнуваат да кружат и гласините за дизелска изведба на џиновскиот X6M. Очекуваме да биде истиот 5-литарски турбодизел агрегат со 3 турбо полначи и скоро 400 коњски сили.

Ако ги земеме во предвид цените на горивата, тогаш дизелска изведба на М-возилата воопшто не звучи нелогично – напротив, веќе сме слушнале гласини дека и AMG-дивизијата на Mercedes-Benz размислува за дизелски агрегати во своите возила.

Нам ни останува да го погледнеме видеото и да чекаме официјално известување.Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.