LA Auto Show 2011 – Jaguar C-X16 Concept, Porsche Panamera GTS, Volkswagen Passat CC – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

LA Auto Show 2011 – Jaguar C-X16 Concept, Porsche Panamera GTS, Volkswagen Passat CC

Во моментов се одржува годинешниот авто салон во Los Angeles, а ние ви нудиме прв дел фотографии од најновите и најинтересни модели!

За почеток ви нудиме фотографии од C-X16 концептот на Jaguar, новата Porsche Panamera GTS со 4.8-литарски V8 мотор и 430 коњски сили како и фејслифтираниот купе-седан на Volkswagen – Passat CC.

Како што ќе бидат прикажувани и други интересни модели, така ние ќе ве известуваме! Уживајте во галеријата!Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.