seres – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Huawei го претстави својот прв автомобил – Seres SF5

Познатиот Кинески производител на паметни телефони – Huawei го претстави своето прво...

ТЕСТ: Seres 3 – Достапен и моќен кинески електричен SUV кој поминува 300 километри со едно полнење на батериите!

Електричните автомобили стануваат реалност. Да, сè уште се скапи и можеби малку егозтични –...

Seres – електричниот бренд на кинескиот DFSK – ги испорача првите 200 возила во Германија

Кинескиот гигант DFSK своите електрични возила ќе ги лансира под брендот Seres – и 200...