piech – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

Piëch Automotive ги присвои поранешните директори на Volkswagen, BMW и Tesla

Новата СтартАп компанија за електрични возила Piëch Automotive го назначи Матиас Милер за извршен...

ПРЕМИЕРА: Mark Zero е електрично купе кое го носи името на семејството Piëch

Piëch Mark Zero е дело на Tony Piëch (синот на Ferdinand Piëch) и Rea Stark Rajcic – и може да забрза до 100 километри...