gordon murray automotive – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

ТАГ:

ПРЕМИЕРА: 3.9-литарски V12 кој вреска до 11.100 вртежи во минута – претставен GMA T.33!

Човекот кој стои зад иконскиот McLaren F1 го претстави својот втор нов автомобил – новиот T.33...

ПРЕМИЕРА: Креаторот на McLaren F1 го претстави духовниот наследник на овој легендарен супер-автомобил – ова е Gordon Murray T.50!

Gordon Murray е човекот кој е заслужен за легендарниот McLaren F1 – и денес го претстави автомобилот...