Во несреќа на моторна санка загина Кен Блок – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Во несреќа на моторна санка загина Кен Блок

Годината ја започнуваме со навистина тажна вест – од Hoonigans тимот пристигна известување дека во несреќа на моторна санка загина Кен Блок.

Кен Блок беше успешен рели возач, но вистинска автомобилска ѕвезда благодарение на Gymkhana видеата и соработките со огромни автомобилски компании и брендови. Според официјалните информации кои пристигнаа од властите, Кен Блок загинал коа моторизираната санка која ја возел се превртела и паднала врз него. Имаше 55 години.

Кен Блок ќе остане незаменлив талент во автомобилизмот и човек кој инспирираше многумина да го следат во неговите стапки. Низ годините ни понуди навистина многу возбуда со неговите видеа и едноставно нема да го заборавиме. Изразуваме сочувство до неговото семејство.

 Алфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.