Citroën подготви специјална понуда за C3, C3 Aircross и C5 Aircross – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Citroën подготви специјална понуда за C3, C3 Aircross и C5 Aircross

Бест-селерите на Citroën се достапни за испорака веднаш и со попуст од 500 до 2000 Евра!

Citroën порачува – заштеди и вози Citroën сега! Специјалната понуда се однесува на бест-селерите Citroën C3 и Citroën C3 Aircross, како и големиот C5 Aircross SUV. Citroën C3 се нуди со попуст од 500 Евра, додека C3 Aircross е достапен со попуст до 1500 Евра. За оние кои сакаат поголем автомобил, тука е одличниот C5 Aircross SUV кој е достапен со попуст до 2000 Евра.

Секако, ние добро ги познаваме овие модели. Минатата година го возевме освежениот C3 Aircross, а бевме и на презентацијата на големиот C5 Aircross SUV на патеката Навак во Србија.

Вреди да се напомене дека возилата се достапни за испорака веднаш.

Извор: PR CitroenАлфа и Омега на CARclub. Играчките остануваат, само стануваат поскапи.