Утринска Гимнастика: Баба Мраз го спасува божиќ со Mercedes-Benz G-Class – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Утринска Гимнастика: Баба Мраз го спасува божиќ со Mercedes-Benz G-Class

Mercedes-Benz објави божиќно видео, кое вклучува топла празнична приказна за заборавен подарок, но и брза реакција за спасување на ситуацијата.

Во приказната се вклучени Дедо Мраз, мало девојче и Баба Mраз. Брзиот Дедо Мраз ја заменил својата санка со Mercedes-AMG GT4-door, додека пак санката на Баба Мраз е заменета со G-Class.

Погледнете ја интересната приказна и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.