Вечерно Кино: Погледнете како се произведува новата C-Class на Mercedes-Benz – CARclub.mk | #1 за Автомобилите full screen background image
Search

Вечерно Кино: Погледнете како се произведува новата C-Class на Mercedes-Benz

Mercedes-Benz претстави видео од производствениот процес на најновата генерација на компактниот седан C-Class.

Пред само неколку месеци започна производството на новата C-Class во фабриката во Бремен, Германија. Во ова видео со должина од 9 минути Mercedes ни го прикажува целиот процес на настанување на автомобилот, во скратена форма, од рамен панел – па сè до комплетно возило.

Новата C-Class пред неколку денови пристигна и во нашата земја, па може и да се види изложенa во салонот на Мак Аутостар.

Погледнете го видеото и уживајте!Отсекогаш Филип се интересирал за дизајнот и перформансите на автомобилите, а во срце му лежат легендарните спортски модели со забавен карактер кои можат да ги совладаат свиоците со огромна брзина.